Programul orar - Nivel gimnaziu

Clasa a V-a

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Geografie Matematică - Limba și literatura Română CDS - Matematică și științe în societatea cunoașterii
13:10 Limba și literatura Română Limba engleză Matematică Consiliere și dezvoltare personală Limba franceză
14:10 Limba și literatura Română Educație tehnologică și aplicații practice Educație fizică și sport Matematică Educație fizică și sport
15:10 Informatică și TIC Biologie Educație plastică Educație socială Istorie
16:10 - Limba și literatura română Religie Educație muzicală Matematică
17:10 - Limba franceză Istorie Limba engleză -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Limba și literatura română - Matematică Matematică Educație tehnologică și aplicații practice
13:10 Informatica și TIC Educație fizică și sport CDS – matematică și științe în societatea cunoașterii Matematică Matematică
14:10 Limba și literatura română Biologie Consiliere și dezvoltare personală Geografie Educație fizică și sport
15:10 Limba franceză Educație plastică Limba engleză Limba franceză Religie
16:10 Limba engleză Limba și literatura română Istorie Limba și literatura română Educație socială
17:10 Istorie - Educație muzicală - -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Limba și literatura română Religie Matematică - -
13:10 CDS – Matematică și științe în societatea cunoașterii Biologie Limba și literatura română Educație muzicală Limba engleză
14:10 Informatică și tic Matematică Limba franceză Educație tehnologică și aplicații practice Matematică
15:10 Limba engleză Limba și literatura română Istorie Matematică Educație socială
16:10 Istorie Limba și literatura română Educație fizică și sport Geografie Educație fizică și sport
17:10 - Consiliere și dezvoltare personală - Educație plastică Limba franceză

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Informatică și tic Matematică Educație fizică și sport - -
13:10 Limba și literatura română Limba și literatura română Limba engleză Limba și literatura română CDS – matematică și științe în societatea cunoașterii
14:10 Limba și literatura română Matematică Istorie Educație muzicala Istorie
15:10 Matematică Geografie Matematica Educație plastică Limba franceză
16:10 Educație socială Limba engleză Religie Limba franceză Educație tehnologică și aplicații practice
17:10 - Consiliere și dezvoltare personală Biologie Educație fizică și sport -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Educație fizică și sport - Istorie Educație muzicală Limba și literatura română
13:10 Limba engleză Matematică Limba și literatura română Matematică Istorie
14:10 Matematică Limba engleză Limba și literatura română Educație socială Geografie
15:10 Limba și literatura română Limba franceză Religie Educație fizică și sport Educație tehnologică și aplicații practice
16:10 Matematică CDS – matematică și științe în societatea cunoașterii Biologie Informatică și tic Consiliere și dezvoltare personală
17:10 - Educație plastică - Limba franceză -

Clasa a VI-a

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Limba engleză Educație tehnologică și aplicații practice Informatică și tic Matematică Matematică
13:10 Limba și literatura română Matematică Limba și literatura română Fizică Istorie
14:10 Matematică Limba și literatura română Limba și literatura română Biologie Religie
15:10 Fizică Educație fizică și sport Educație fizică și sport Limba franceză Geografie
16:10 CDS – Matematică și științe Educație socială Consiliere Limba engleză Limba franceză
17:10 Biologie - Educație plastică Educație muzicală -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Limba și literatura română Limba engleză Limba și literatura română Educație tehnologică și aplicații practice Religie
13:10 Matematică Limba și literatura română Matematică Limba engleză Matematică
14:10 Istorie Matematică Limba și literatura română Fizică Limba franceză
15:10 Educație fizică și sport Informatică și tic Fizică Biologie Educatie muzicală
16:10 Biologie Limba franceză Educație fizică și sport Educatie plastica -
17:10 CDS - Matematică și științe în societatea cunoașterii Educație socială Consiliere și dezvoltare personală Geografie -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Consiliere și dezvoltare personală Limba și literatura română Limba franceză Fizică Limba engleză
13:10 Matematică Matematică Matematică Educație plastică Educație tehnologică și aplicații practice
14:10 Fizică Educație fizică și sport Informatică și tic Limba și literatura română Educație muzicală
15:10 Biologie Limba și literatura română Biologie Limba engleză Istorie
16:10 Matematică Geografie CDS - Matematică și științe în societatea cunoașterii Limba și literatura română Educație fizică și sport
17:10 - Limba franceză Religie Educație socială -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
12:10 Matematică Limba și literatura română - Religie Fizică
13:10 Limba engleză Fizică Limba franceză Biologie Educație fizică și sport
14:10 Biologie Limba franceză Matematică Limba și literatura română Educație tehnologică și aplicații practice
15:10 Educație socială Matematică CDS - Matematică și științe în societatea cunoașterii Limba și literatura română Matematică
16:10 Limba și literatura română Educație plastică Educație muzicală Educație fizică și sport Istorie
17:10 Geografie Informatică și tic Consiliere și dezvoltare personală Limba engleză -

Clasa a VII-a

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
11:10 Chimia Matematică Fizică Biologie Educație tehnologică și aplicații practice
12:10 Fizică Informatica și tic Limba și literatura română Educație plastică Religie
13:10 Biologie Limba și literatura română CDS - literatura si arta Matematică Educație muzicală
14:10 Matematica Limba engleză Educație fizică și sport Matematică Istorie
15:10 Educație fizică și sport Limba latină Limba franceză Limba și literatura română Consiliere și dezvoltare personală
16:10 Educație socială Limba și literatura română Chimie Limba engleză Geografie
17:10 - - - Limba franceză -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
11:10 - Educație tehnologică și aplicații practice - Religie -
12:10 Matematică Matematică Matematică Biologie Educație fizică şi sport
13:10 Limba Franceză Limba și literatura română CDS - Literatură şi artă Matematică Chimie
14:10 Limba si literatura română Limba si literatura română Fizică Limba engleză Limba si literatura română
15:10 Chimie Limba latină Limba franceză Educație muzicală Consiliere şi orientare şcolară
16:10 Fizică Educație fizică și sport Educație plastică Educație socială Istorie
17:10 Biologie Geografie Limba engleză Informatică și tic -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
11:10 - - - Educație tehnologică și aplicații practice Limba și literatura română
12:10 Fizică Limba franceză Limba și literatura română Matematică Chimie
13:10 Religie Limba engleză Fizică Biologie Educație fizică și sport
14:10 Matematică Geografie Matematică Educație plastică Matematică
15:10 Istorie Limba și literatura română CDS - Literatură şi artă Limba și literatura română Educație socială
16:10 Biologie Informatică și tic Limba engleză Limba franceză Educație muzicală
17:10 Chimie Limba latină Educație fizică și sport Consiliere și dezvoltare personală -

Clasa a VIII-a

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
08:00 Educație plastică/ Educație muzicală Chimie Geografie Istorie Religie
09:00 Geografie Fizică Limba franceză Chimie Biologie
10:10 Limba franceză Limba și literatura română Limba și literatura română Matematică Fizică
11:10 Educație tehnologică Matematică Matematică Matematică Limba și literatura română
12:10 Limba latină Limba engleză Limba și literatura română CDS Consiliere și orientare
13:10 Istorie Cultură civică Limba engleză Educație fizică și sport -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
08:00 Religie Fizică Matematică Consiliere și orientare Fizică
09:00 Limba latină Istorie Matematică Matematică Limba și literatura română
10:10 Geografie Matematică Limba și literatura română Istorie Limba și literatura română
11:10 Educație plastică/ Educație muzicală Chimie Limba și literatura română Chimie Limba engleză
12:10 Limba engleză Cultură civică Limba franceză CDS Limba franceză
13:10 Biologie Geografie Educație tehnologică Educatie fizică și sport -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
08:00 Limba franceză Limba engleză Limba și literatura română Chimie Limba engleză
09:00 Educație muzicală/ Educație plastică Chimie Limba și literatura română Istorie Fizică
10:10 Limba latină Fizică Geografie Matematică Biologie
11:10 Geografie Educație tehnologică Limba franceză Matematică Matematică
12:10 Istorie Limba si literatura română Matematică C.D.S. Educație civică
13:10 Educație fizică și sport Limba si literatura română Dirigenție Religie -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
08:00 Geografie Istorie Limba franceză Educație civică Biologie
09:00 Limba franceză Chimie Matematică Chimie Limba și literatura română
10:10 Educație muzicală/ Educație plastică Chimie Matematică Chimie Limba și literatura română
11:10 Limba latină Limba și literatura română Limba și literatura română Istorie Fizică
12:10 Limba și literatura română Fizică Limba engleză C.D.S. Limba engleză
13:10 Educație fizică și sport Matematică Consiliere și orientare Geografie -

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
08:00 Limba latină Matematică Matematică Religie Limba și literatura română
09:00 Limba și literatura română Limba franceză Geografie Educație civică Limba și literatura română
10:10 Limba și literatura română Matematică Limba engleză Educație tehnologică Fizică
11:10 Limba engleză Fizică Matematică Biologie Chimie
12:10 Educație muzicală/ Educație plastică Geografie Limba franceză C.D.S. Istorie
13:10 Chimie Educație fizică și sport Istorie Consiliere și orientare -